•  +48 605 600 155
  •        kontakt@foljanx.pl

Folie Budowlane

1.Folia budowlana „Izofol”

Wykonanie z niskiej gęstości polietylenu w 3-warstwowej strukturze, nadaje jej wysoką elastyczności oraz wytrzymałość na rozdzieranie czy rozciąganie. Wszystkie parametry pozwalają, nawet przy nierównym podłożu wytrzymać wysokie naprężenia wywołane obciążeniem czy ruchem schnącej posadzki.

Zastosowanie:

Idealnie sprawdza się we wszystkich pracach remontowo-budowlanych jako ochrona przed wilgocią, kurzem czy wiatrem itp. Przede wszystkim jest jednak wykorzystywana, jako warstwa przeciwwilgociowa pod podłogi, posadzki czy wylewki.

 

Montaż:

 

W przypadku użycia pod posadzki lub też wylewki, folię wykładamy na wyrównany podkład betonowy. Łączymy ją w sposób szczelny z poziomą izolacją ścian fundamentów. Szerokość należy dostosować tak, aby ograniczyć łączenia, jeśli jest to niemożliwe, koniecznym jest ułożenie hydroizolacji na zakładki co najmniej 15 cm, dodatkowo sklejając je, klejem butylowym. Z każdej strony powinno zostawić się nadmiar ok 20 cm folii.

 

 

Parametry j. m. FOLJANX
Grubość mm 0,10 / 0,15 / 0,20 / 0,30/

0,40 /0,50 / 0,60

Szerokość m 2 / 4 / 5 / 6
Długość m 20 / 25 / 33 / 50
Kolor czarny / grafitowy

2.Folia paroizolacyjna

Wykonana z niskiej gęstości polietylenu w 3-warstwowej strukturze, dzięki czemu jest wysokoszczelna, wytrzymała oraz odporna na pęknięcia. Ma za zadanie nie dopuścić do zawilgocenia wnętrza budynku, przez blokowanie pary wodnej, napierającej na izolację termiczną z wnętrza budynku. W zestawieniu z wełną mineralną oraz paroprzepuszczalną membraną tworzy szczelny system izolacji i ochrony Twojego dachu.

Zastosowanie:

 Przeznaczona do wykonania izolacji paroszczelnej w konstrukcji dachów, ścian i stropów. Niezbędna do ochrony przed wilgocią. Wykorzystywana również jako warstwa izolacyjna pod panele oraz podłogi drewniane.

Montaż:

Folię układamy jednowarstwowo od wewnętrznej strony konstrukcji dachu pionowo lub poziomo względem krokwi. Należy rozkładać ją z lekkim naprężeniem. Pasma folii z największą starannością, tak aby nie dopuścić do rozszczelnienia paroizolacji, łączymy ze sobą na minimum 10 cm zakładki, wspomagając się taśmą klejącą. Połączenia z krokwiami najlepiej jest wykonać przy pomocy taśmy dwustronnej.

 

Parametry j. m .          FOLJANX
Grubość mm 0,15 / 0,20 / 0,30
Szerokość m 2 / 2,7 / 3 / 4 / 5 / 6
Długość m 25 / 50
Kolor żółty / niebieski

 

3. Folia ochronna

Polietylen niskiej gęstości z wysoką wytrzymałością pod kątem rozciągania, rozrywania i uszkodzeń mechanicznych.

Zastosowanie:

Folia przeznaczona do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda, kurz, czy pył. Często wykorzystywana do zabezpieczenia stanowisk pracy, wykopów lub materiałów budowlanych. Nadaje się także do czasowego zabezpieczenia izolacji akustycznej bądź termicznej przed zawilgoceniem, a nawet do czasowego zabezpieczenia płodów rolnych.

Montaż:

Uważnie rozłożyć folię na powierzchni wymagającej ochrony, zabezpieczając przed osunięciem. Zwrócić uwagę, by nie uszkodzić foli w sposób mechaniczny.

Uwagi:

  • Nie należy stosować folii ochronnej jako warstwy izolacyjnej pod posadzki.
  • Jako warstwę poślizgową stosować wyłącznie z grubą folią budowlaną.
  • Zastosowanie nawet kilku warstw folii nie jest gwarancją zatrzymania wilgoci.
  • Zbyt mała grubość, może powodować, iż folia nie wytrzyma czynników mechanicznych.
Parametry j. m . FOLJANX
Typ 150 / 200 / 300 / 500
Szerokość m 2 / 4 / 5 / 6
Długość m 20 /25 / 33 / 50
Kolor czarny / grafitowy

 

Jeśli są Państwo zainteresowani produktem, którego nie ma na powyższej liście, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie sprostamy nowym wyzwaniom.